بررسی ،کفپوش های سخت صنعتی ، آرملات و اپوکسی ،پاورپوینت

تاریخ ایجاد 25/04/1396 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 89   قیمت: 8000 تومان     تعدادمشاهده  4


توضیحات محصول
 بخش های مختلف این پاورپوینت:
 
-بخش اول:معرفی(کفپوش سخت صنعتی بر پایه کانیها ، کفپوش های صنعتی رایج دنیا ، کفپوش صنعتی بتن سخت (رنگی و ساده) ، سیستم فنی و مشخصات مکانیکی ، کاربرد صحیح شیمی در صنعت ساختمان )
 
-بخش دوم :آرملات (معرفی ،مواردمصرف ، مزایای بتن سخت صنعتی با روش آرملاتی ، انواع آرملات ، اجرای آرملات )
 
-بخش سوم: آرموتاپ یا اپوکسی (معرفی ، ویژگی ها و خصوصیات عمومی ، موارد مصرف ، کاربردهای پوشش آرموتاب ، انواع آرموتاب ، روکش اپوکسی به طور کلی به دو دسته عمده تقسیم می شوند ، نمونه پروژه های انجام شده باپوشش اپوکسی ، کفپوش اپوکسی بیمارستانی ، کفپوش اپوکسی خانگی ، کفپوش اپوکسی صنعتی ، کفپوش اپوکسی پارکینگ ، کفپوش دکوراتیو )
 
-بخش چهارم: مقایسه پوشش آرملات و اپوکسی»
 
    نمونه ای ازمطالب قرارگرفته درداخل این پاورپوینت:
 
    مقایسه پوشش آرملات و اپوکسی»
 
در ابتدا لازم است یادآوری نماییم مقایسه بین این 2 نوع کفسازی، قیاسی مع‌الفارق بوده و برشمردن ویژگی‌های آنها در قالب یک جدول مقایسه‌ای، یک برآورد واقع بینانه محسوب نگردیده و نمی‌تواند پایه‌ای برای تصمیم گیری در زمان انتخاب نوع پوشش باشد.
 
علت این مسأله تا حدودی واضح بوده و به این نکته باز می‌گردد که اپوکسی یک پوشش زیباتر، با تنوع بیشتر، ضخامت کمتر و البته پرهزینه‌تر است. در حالیکه آرملات یک پوشش خشن‌تر با قابلیت انعطاف اجرائی کمتر، ضخامت بیشتر و هزینه کمتر است.
 
می توان با یک نگاه به هزینه دو پروژه آرملات و اپوکسی به ابن حقیقت پی برد که اختلاف هزینه آنچنان بالاست که بعید است یک کارشناس در تعیین نوع پوشش برای یک پروژه خاص مردد گردیده و برای حل مشکل به یک جدول مقایسه‌ای مراجعه نماید.   پس روشن است که علی رغم برتری نسبی اپوکسی بر آرملات ، عامل هزینه می تواند باعث شود که برای هر کدام از کفپوشها ذکر شده بتوان کابردهای خاصی را البته بصورت کلی ذکر نمود.
 
نقاط قوت اپوکسی که می‌تواند کارشناس را به انتخاب آن به عنوان گزینه بهتر از آرملات مجبور نماید در موارد زیر خلاصه می‌گردد:
 
1- یکپارچگی سطح :
 
از آنجائیکه روکش اپوکسی یک رویه کاملاً یکپارچه و بدون درز بدست می‌دهد، لذا در مواردی که یکپارچگی سطح مورد توجه است، کاربرد اپوکسی ضروری است. در این موارد باید از عدم حرکت پانل‌ها نسبت به یکدیگر کاملاً مطمئن بود یا از ماستیک‌های اپوکسی استفاده نمود ضمن آنکه انبساط و انقباض حرارتی اپوکسی باید در فصول مختلف مد نظر قرار گیرد. درحالیکه مبحث درزبندی و اجرای پانل به پانل یکی از مشکلات اجرای آرملات است.
 
2- سهولت در شستشو
 
آرملات قابلیت شستشو با آب و تمیز شدن با تمیز‌کننده‌های معمولی را دارد ولی در صورتیکه در مکانهای بهداشتی نیاز به شستشو با اسیدهای ضعیف باشد اپوکسی مقاومت بیشتری را دارا است و لذا در مواردی که بهداشت محیط، نظافت مرتب کف را اام‌آور نماید، این گزینه قابل بررسی و تأمل است.
 
 3- ضخامت کمتر
 
در مواردی که ارتفاع نهایی سطح با محدودیت روبه‌رو است، گزینه اپوکسی با ضخامتی که حداکثر 4 میلیمتر می‌باشد مشکل موجود را حل می‌نماید. این در حالی است که ضخامت روکش آرملات برروی بتن تازه بین 1 تا 2 سانتیمتر بوده و چنانچه بستر کار، بتن قدیمی باشد کل ضخامت مورد نیاز به بیش از 10 سانتیمتر افزایش می‌یابد.
 
4- زیبایی و تنوع رنگی
 
با توجه به آنکه اپوکسی پایه رزینی دارد قابلیت ساخت رنگ‌های متنوع را دارا می‌باشد. در حالیکه آرملات که پایه سیمانی دارد، دارای طیف رنگی محدودتری می‌باشد. علت این مسأله آن است که برای تهیه آرملات رنگی از رنگ‌دانه‌های معدنی استفاده می‌شود.
 
5- مقاومت شیمیائی
 
رویه‌های اپوکسی دارای مقاومت مناسب شیمیائی در برابر انواع مواد شیمیائی از اسیدها تا بازهای ضعیف می‌باشند. لذا در پروژه‌هائی که احتمال خوردگی کف وجود دارد، لازم است به جای آرملات از اپوکسی استفاده شود. در عین حال باید یادآوری نمود که این مقایسه نسبی بوده و روکش‌های آرملات نیز در برابر عوامل شیمیائی دارای مقاومت خوبی هستند. انتخاب گزینه در این مورد بستگی به درجه خورندگی مواد شیمیائی دارد.
 
6- مقاومت در برابر آب سطحی
 
رویه آرملات در مقابل جریان آب سطحی به تدریج تخریب می‌گردد در حالیکه اپوکسی دارای مقاومت خوبی در برابر آب می‌باشد.
 
  7- قابلیت ترمیم‌پذیری موضعی
 
چنانچه در یک کفپوش آرملات، یک ضایعه موضعی به وجود آید، برای بر طرف ساختن آن لازم است عملیات ترمیم هم در سطح گسترده و هم در عمق زیاد (حتی تا بستر بتن قدیمی) انجام شود. درحالیکه رویه چند میلیمتری اپوکسی را می‌توان به راحتی در همان موضع تخریب شده، مرمت کرد.
 
8- چسبندگی عالی به بتن
 
آرملات در صورت اجرای همزمان با بتن چسبندگی بالائی با بستر زیرین دارد و به صورت یکپارچه عمل می‌نماید ولی چنانچه قرار باشد رویه‌های آرملات برروی بتن قدیمی اجرا شوند، حتی اگر ضخامت آرملات را به  بیش از 2 سانتیمتر افزایش دهیم و حتی اگر از بهترین چسب‌ها استفاده نمائیم همیشه امکان جداشدگی آرملات از سطح زیرین و تابیدگی رویه آرملات
 
وجود دارد.در حالیکه روکش‌های اپوکسی به راحتی به بستر بتنی تمیز و سالم می‌چسبند. در مورد کف‌های قدیمی می‌بایست از عدم آلودگی شیمیائی و روغنی کف اطمینان حاصل نمود.
 
9- مقاومت و قابلیت شستشو در برابر لکه‌های نفتی
 
لکه‌های نفتی را به راحتی نمی‌توان از روی سطح آرملات محو نمود در حالیکه با استفاده از حلال‌های مناسب می‌توان این لکه‌ها را از روی سطح اپوکسی شده حذف کرده و زیبائی اولیه را به آن بازگرداند.
 
10- خاصیت ارتجاعی
 
کفپوش اپوکسی به طور کلی بسیار انعطاف‌پذیرتر از آرملات می‌باشد. این خاصیت ارتجاعی، اپوکسی را قادر می‌سازد که دارای کارکردهای خاصی باشد.
 
11- حساسیت کمتر در برابر گرد و غبار
 
کفپوش‌های اپوکسی به طور کلی dust free  بوده و گرد و غبار را جذب نمی‌کنند. در محیط‌های تولیدی که لازم است محیط عاری از گرد و غبار باشد و این مسأله یک اولویت است، استفاده از رویه اپوکسی گریز‌ناپذیر است.
 
12- مقاومت خمشی بالاتر
 
اصولاً کفپوش‌های اپوکسی نقطه ضعف بتن در تحمل بارهای خمشی و کششی را جبران کرده و قادرند تنش‌های خمشی را حتی تاN/mm 255  تحمل نمایند. حداکثر تنش‌ خمشی قابل تحمل برای کفپوش آرملاتN/mm 210 می‌باشد. در این مورد باید به ضخامت کم روکش اپوکسی توجه نمود و اصولاً پوشش‌های بتنی تنش‌ها را به لایه‌های پائین‌تر منتقل می‌نمایند و لذا بستر زیرین نیز باید تاب تنش‌های وارده را دارا باشد.
 
حال به نکاتی می‌پردازیم که ممکن است کارشناس پروژه را به ترجیح رویه آرملات در برابر اپوکسی وادار نماید.
 
1- هزینه
 
هزینه اجرای یک لایه اپوکسی به ضخامت 1 میلیمتر اندکی بیش از دو برابر یک لایه آرملات به ضخامت 1 سانتیمتر می‌‌باشد. این در حالی است که اگر فرض کنیم در بسیاری از پروژه‌ها نیاز به ضخامت بین 1 تا 4 میلیمتر اپوکسی می‌باشد، نسبت این هزینه‌ها به عددی بین 2 تا 5 برابر افزایش می‌یابد.
 
2- مقاومت سایشی
 
به تجربه ثابت شده است که در محیط‌های صنعتی که در آنها چرخ‌های سنگین تردد می‌نمایند و در معرض سایش زیادی قرار دارند روکش‌های آرملات کارکرد بهتری نسبت به روکش اپوکسی دارند. به طور کلی کاربرد روکش‌های اپوکسی که ظاهری زیبا و لطیف دارند (و البته در عین حال ممکن است خصوصیات مکانیکی بالایی نیز داشته باشند) با محیط‌های خشن صنعتی سازگاری زیادی ندارد.
 
3- بهره‌برداری و نگهداری
 
روکش‌های اپوکسی نیاز به مراقبت و نگهداری جدی و دقیق دارند. عملیات نظافت آنها باید به طور مرتب انجام شود و نقاط آسیب دیده در اسرع وقت ترمیم گردند. با توجه به آنکه در کشور ما هنوز فرهنگ استفاده و بهره‌برداری از کفپوش‌ها عمومیت نیافته و بسیاری از مدیران از اهمیت آن غفلت می‌ورزند می‌توان گفت در مواردی که مسأله نگهداری و مراقبت» از اهمیت اساسی برخوردار باشد می‌توان به جای اپوکسی روکش آرملات را توصیه نمود که در مجموع حساسیت کمتری در این زمینه دارد.
 
4- شرایط محیطی زمان بهره‌برداری
 
یکی از نقاط ضعف روکش‌های اپوکسی آن است که در ساختگاههایی که در حین فرایند تولید با دماهای بالاتر از50-60 درجه سرو کار داریم، رویه اپوکسی با توجه به جنس و ماهیت مصالح آن، شروع به نرم‌شدن و ذوب شدن می‌کند و لذا دارای یک نقطه ضعف اساسی نسبت به آرملات در این مورد است.
 
5- مقاومت در برابر اشعه U.V
 
اصولاً آرملات قابلیت اجرا در محیط‌های باز، در معرض تابش نور خورشید و شرایط جوی مختلف را دارا است، در حالیکه اپوکسی‌ها فاقد این خصوصیت هستند.
 
6- اجرا بر بستر مرطوب
 
رویه‌های اپوکسی را نمی‌توان بر بستر مرطوب اجرا نمود. بلکه باید قبل از اجرای آن سطح بستر را کاملاً خشک باشد تا شرایط چسبندگی بین لایه اپوکسی و بستر زیرین فراهم شود. به این منظور حداقل باید28  روز از عمر بتن اصلی سپری شده باشد تا بتوان یک لایه اپوکسی را روی آن اعمال نمود. حساسیت آرملات در مورد این مسأله بسیار کمتر است
 
7- مقاومت فشاری
 
مقاومت فشاری رویه‌های آرملات بین 100 تا 200  کیلوگرم بر سانتیمتر مربع از رویه‌های اپوکسی بالاتر است.
 
8- حساسیت در برابر از دست دادن ظاهر اولیه
 
رویه‌های اپوکسی اگرچه ممکن است بارناشی از تردد چرخ‌های سنگین و یا غلطیدن و کشیده‌شدن اجسام سنگین را تحمل نمایند ولی با ایجاد تغییرات ظاهری بر بستر آنها ممکن است این احساس را بوجود آورند که از حیز انتفاع ساقط شده‌اند. اما روکش‌های آرملات در اینگونه موارد دارای حساسیت کمتری هستند تغییر شکل و ظاهر سطح آنها چندان به چشم نمی‌آید
 
9- قابلیت اشتعال
 
یکی از نقاط ضعف اپوکسی قابلیت اشتعال آن است. اما کفپوش آرملات در برابر حرارت و اشتعال مقاومت بسیار بالاتری دارد.


کلمات کلیدی مرتبط:
دکوراسیون داخلی ونمای ساختمان. برچسب: آرملات, آرموتاپ, آنتی استاتیک, اپکسی, بتن سخت صنعتی, طراحی داخلی, طراحی معماری, فایبر گلاس, پلی اورتان, کف پوشهای صنعتی. , پاورپوینت: ,بخش اول:معرفی(کفپوش سخت صنعتی بر پایه کانیها ، کفپوش های صنعتی رایج دنیا ، کفپوش صنعتی بتن سخت (رنگی و ساده) ، سیستم فنی و مشخص,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی طراحی و معماری ایمن در برابر زله با کناف
پاورپوینت بررسی بهینه سازی مصرف انرژی با کناف
پاورپوینت بررسی ساندویچ پانل
دانلود بررسی ،کف های کاذب،پاورپوینت
دانلود بررسی ،مقایسه مزایا و معایب انواع نماهای ساختمان،پاورپوینت
پاورپوینت خلاقیت در احی داخلی، کف شیشه ای
پاورپوینت آشنایی با انواع سنگ و سنگهای ساختمانی
پاورپوینت مقدمات طراحی معماری 1 - رطوبت در بناها
مصالح نرم، سازه های سخت
دانلود پروژه پاورپوینت کف پوش پلی اورتان

پاورپوینت بررسی سرانه مدارس ابتدایی و راهنمایی

پاورپوینت خانه شیشه ای اثر فیلیپ جانسون

پاورپوینت بررسی معماری مدارس ابتدایی ؛ بررسی نمونه های موفق تطبیقی

پاورپوینت معرفی بخش های مختلف خدماتی بیمارستان

پاورپوینت بررسی تاریخچه بیمارستان درایران

پاورپوینت قوانین واصول کلی برای ساخت یک بیمارستان

پاورپوینت بررسی استانداردها و ضوابط و اصول طراحی معماری اورژانس بیمارستان

  ,اپوکسی ,آرملات ,، ,یک ,کفپوش ,در برابر ,، کفپوش ,آرملات در ,است   ,در حالیکه ,کناف پاورپوینت بررسی ,اپوکسی دارای مقاومت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله herischiani شرکت سیمین سازه ریاضی برای همه سیراجون محرم چهل سال از همبستگی و اتحاد برای داشتن انقلاب می گذرد. خدا محبت است Digi Files فیلمای جدید 2020 محققین جوان